ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Ֆրանսիա  բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանն ապրիլի 25-ին հանդիպել է Ֆրանսիայի Հանրապետության ձախակողմյան «Ըմբոստ Ֆրանսիա» ընդդիմադիր կուսակցության նախագահ Ժան-Լյուկ Մելանշոնի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վլադիմիր Վարդանյանը, ողջունելով պատվիրակությանը խորհրդարանում, նշել է, որ հայ-ֆրանսիական հարաբերությունները բոլոր մակարդակներում դինամիկ զարգանում են: Նա շնորհակալություն է հայտնել ֆրանսիացի գործընկերներին ապրիլի 24-ին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հարգելու համար:
Ժան-Լյուկ Մելանշոնը նշել է, որ Հայաստանն այսօր առանձնահատուկ դժվարին իրավիճակում է գտնվում, եւ առավել քան երբեւէ ուշադրության է արժանի:

On April 25, the Head of the RA NA Armenia-France Friendship Group Vladimir Vardanyan met with the delegation led by the Chairman of the left-wing France Unbowed opposition party Jean-Luc Mélenchon.
Welcoming the delegation in parliament Vladimir Vardanyan noted that the Armenian-French relations are dynamically developing at all levels. He thanked his French colleagues for honouring the memory of the Armenian Genocide victims in Tsitsernakaberd Memorial Complex on April 24.
Jean-Luc Mélenchon noted that today Armenia is especially in a difficult situation, and deserves attention more than ever.